Deski kompozytowe lepsze od drewnianych

Deski kompozytowe są coraz chętniej wybierane na taras i wypierają tradycyjne drewno tarasowe.

 • Są trwałe, nie wymagają odnawiania i malowania
 • Wyglądem do złudzenia przypominają deski drewniane
 • W przeciwieństwie do drewna są pozbawione sęków
 • Mają jednolity kolor i wygodniej się je układa

Rodzaje desek tarasowych kompozytowych

W naszej ofercie znajda Państwo produkty różnego typu charakteryzujące się innymi właściwościami.

 • WPC

  Wood Plastic Composite

  Jest kompozytem na osnowie polimerów termoplastycznych z dodatkiem włókien drzewnych.

 • NFC

  Natural Fiber Composites

  Jest nowatorskim produktem opartym na łusce ryżowej oraz polichlorku winylu.

 • Nasza firma w stałej sprzedaży posiada produkty WPC oparte na PVC oraz PE ale także deski NFC oparte na łusce ryżowej i PVC.

  Producenci oferują gotowe systemy tarasowe, na które składają się legary, deski kompozytowe, maskownice i łączniki umożliwiające mocowanie desek bez widocznych wkrętów, a także listwy ułatwiające montaż.


Oferujemy Państwu wyjątkowy produkt firmy Cros Wood. Jest to deska tarasowa z grupy NFC.


Materiał kompozytowy Resysta jest efektem złożonego projektu, którego celem było stworzenie produktu imitującego drewno, przyjaznego dla środowiska, a także odpornego na działanie promieni UV, deszcz, śnieg czy słoną wodę.

Deska tarasowa Cros Wood
 • Za wyjątkowe cechy trwałego kompozytu Resysta odpowiada jego skład. Opracowanie procedury PTRH – technologii umożliwiającej połączenie włókna naturalnego oraz polimeru sprawiło, że unikalne właściwości krzemianów pochodzących z łuski ryżowej mogły zostać zawarte w mieszance. Dlatego też Resysta nie wchłania wody – co oznacza też, że się nie ulega degradacji. Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta: Croswood

Przykłady realizacji

Poniższe zdjęcia przedstawiają wykonanie tarasów za pomocą deski kompozytowej CROS WOOD
Deska tarasowa z kompozytu drewna to flagowy produkt wśród systemów firmy Gamrat WPC. Produkty te z powodzeniem zastępują tradycyjne produkty z drewna i drewna egzotycznego, a przy tym wymagają mniejszego nakładu pracy i są bardziej wytrzymałe.


Wyjątkowość desek tarasowych Gamrat WPC polega na połączeniu drewna z tworzywem sztucznym. 45% materiału to starannie wyselekcjonowana mączka drzewna, a kolejne 45% to czyste PVC. Pozostałe 10% wykorzystano na dodatek materiałów, które poprawiają parametry produktu.

Deska tarasowa Gamrat
 • Nasze deski są odporne na zmienne warunki atmosferyczne i zachowują swoje właściwości przez wiele lat. Koniec z olejowaniem i malowaniem – deska tarasowa Gamrat WPC to solidny produkt, który nie wymaga dodatkowej konserwacji. Zachęcamy do wyboru najbardziej dogodnej dla Państwa opcji. Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta: Gamrat WPC

Przykłady realizacji

Poniższe zdjęcia przedstawiają wykonanie tarasów za pomocą deski kompozytowej Gamrat WPC
Kompozyty SEQO stanowią doskonałą alternatywę dla drewna naturalnego. Zarówno jeśli weźmiemy pod uwagę tarasy i balkony jak i ogrodzenia czy elewacje.


SEQO Standard to deski kompozytowe I generacji zbudowane w 55% z mączki drzewnej oraz w 35% z polietylenu PE, ich budowa oraz kolor wewnątrz jak i na zewnątrz jest taka sama.

Deska tarasowa SEQO
 • Deska WPC oparta na polietylenie mają wysoką zawartość drewna dzięki czemu wglądają bardzo naturalnie. Deski te mają też wysoką odporność na działanie promieni UV. Polietylen używany do produkcji deski w większości pochodzi z recyklingu co czyni te produkty bardzo ekologicznymi. Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta: SEQO

Przykłady realizacji

Poniższe zdjęcia przedstawiają wykonanie tarasów za pomocą deski kompozytowej SEQO