Prosty montaż, szybkość i wygoda pracy, gwarancja pełnej szczelności. Oto pierwszy na świecie modułowy rąbek zatrzaskowy, który wyglądem przypomina klasyczny rąbek rzemieślniczy. Ten innowacyjny rodzaj pokrycia dachowego jest nieporównywalnie łatwiejszy w montażu. Instalację wykonuje się na zasadzie przemiennego krycia dachu, z efektem szachownicy.

Na powierzchni każdego arkusza znajduje się tłoczenie, które kompensuje grubość blach z poprzedniego zakończenia. Zapobiega to kapilarnemu zaciąganiu wody oraz jest podłożem do wklejenia uszczelki butylowej.

Zintegrowana uszczelka butylowa na całej szerokości ułatwia trwałe połączenie ze sobą arkuszy i zapewnia pełną szczelność. Rozwiązanie to umożliwiło zmniejszenie długości zakładu o 60 mm, a tym samym zwiększenie długości krycia.

Na potrzeby produktów Bratex opracowano powłokę zabezpieczającą ze zwiększoną protekcją cynkową, która jeszcze skuteczniej chroni materiał przed skutkami działań czynników atmosferycznych. Jej wyjątkowość tkwi w ponadnormatywnej masie cynku – 350 gramów na m². To aż o 27% więcej ochrony niż powszechnie stosowane rozwiązania dachowe.

Więcej o Savoy: