Ogród letni czy ogród zimowy – czym się różnią.

Bardzo często mamy do czynienia z błędnym nazewnictwem konstrukcji która jesteśmy zainteresowani. By rozjaśnić ten temat postaram się przytoczyć kilka podstawowych różnić pomiędzy ogrodami zimowymi a ogrodem letnim.

Ogród zimowy – Ogrody zimowe to konstrukcje izolowane przeznaczone do użytku całorocznego. Wymagają odpowiedniego izolowanego fundamentu oraz ogrzewania a także klimatyzacji by zapewnić komfort użytkowania w zimne oraz gorące dni. Ogrody zimowe możemy podzielić na kilka wersji. Sa to zabudowy o izolowanej konstrukcji oraz szklenia o wysokiej izolacyjności najczęściej sa to szyby 3-4 warstwowe. Przy parametrach zapewniających izolacje termiczną na poziomie podstawowym zabudowa pozwala na całoroczne użytkowanie jednak wymaga stałej bariery pomiędzy budynkiem a ogrodem. Chodzi o to by w zimowe miesiące odizolować ogród zimowy od domu by nie dochodziło do utraty ciepła z przestrzeni mieszkalnej. Drugi rodzaj ogrodów zimowych to zabudowy o bardzo wysokiej izolacyjności fundamentu, konstrukcji , przeszklenia. Takie zabudowy nie wymagają oddzielania budynku mieszkalnego od ogrodu zimowego.

Innym rodzajem zabudowy są Ogrody Letnie oferowane przez naszą firmę https://rettap.pl/ogrod-letni/

Ogrody letnie nie wymagają specjalnego izolowanego podłoża i mogą być budowane w wielu konfiguracjach. Ich podstawowym zadaniem jest zabudowa tarasu w celu osłony przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Pozwalają ona również znacząco wydłużyć okres użytkowania naszego tarasu. Ogrody letnie mogą być budowane w kilku etapach . Pierwszym jest budowa zadaszenia o konstrukcji aluminiowej wypełnionej poliwęglanem https://rettap.pl/greenline/ lub nieco mocniejsza konstrukcja wypełniona szkłem bezpiecznym 552 https://rettap.pl/profiline/ .

Gdy mamy gotowe zadaszenie możemy rozpocząć zabudowę boków. Istnieje wiele konfiguracji takiej zabudowy mogą to być ściany pełne z profili aluminiowych https://rettap.pl/sciany-aluminiowe/ . Można konstruować ściany aluminiowo – poliwęglanowe w których łączy się panele aluminiowe pełne z poliwęglanem komorowym.

Innym rodzajem zabudowy stałej ścian są stałe ściany szklane. Jest to zabudowa boku zadaszenia z szkła hartowanego dopasowanego wymiarem do boku ogrodu.

Najczesciej wybieranym sposobem zabudowy boków są drzwi przesuwne . zabudowa polega na zamocowaniu tafli szkła hartowanego które przesuwają się na prowadnicach. Można rozsuwać wszystkie 3 boki zadaszenia i tworzyć przestrzeń otwartą. W razie potrzeby zamykając drzwi i tworząc ogród letni który w przypadku dodatkowego źródła ciepła zapewni nam komfort nawet w chłodne jesienne czy wiosenne wieczory https://rettap.pl/szklane-sciany-przesuwne/